První čtvrtletí roku 2018 přineslo výrobcům komponentů pro těžbu rekordní zisky

Domu Novinky První čtvrtletí roku 2018 přineslo výrobcům komponentů pro těžbu rekordní zisky
Výrobce grafických karet AMD oznámil, že v prvním čtvrtletí roku 2018 dosáhl podíl zařízení pro těžbu krypto měn 10% celkových příjmů společnosti. Uvedl to finanční ředitel společnosti Devinder Kumar.

Výše tržeb z hlavní činnosti společnosti AMD podle něj činila 1,65 miliardy dolarů, což je o 40% více než ve stejném období loňského roku. Souhrnná poptávka po herních a blokovacích zařízeních zároveň vzrostla o 95%.

Kumar poznamenal, že očekávaný růst poptávky po některých produktech společnosti v roce 2018 by mohl vést k nárůstu tržeb v průměru o 20% ve srovnání s loňským rokem a podíl zařízení spojených s těžbou by mohl být od 7 do 9% příjmů v roce 2018.

Dříve, generální ředitel společnosti AMD Lisa Soo vyjádřila optimistický postoj k vyhlídkám na výrobu grafických karet pro těžbu různých kryptoměn, přičemž poznamenává, že použité grafické karty na trhu nepředstavují pro společnost významné riziko a že software pro vyráběná zařízení implikuje jejich různorodé využití.

Také jihokorejská společnost Samsung Electronics oznámila v prvním čtvrtletí roku 2018 nárůst provozních výnosů o 58% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, což je dáno především vysokou poptávkou po čipech pro těžbu krypto měn.

Během nedávného finančního setkání oznámil výkonný viceprezident společnosti Samsung pro vztahy s investory Robert Yee nový čtvrtletní rekord ve výši 15,6 bilionů. Korejský vyhrál ($ 14 miliarda), spojený se zvýšením výroby polovodičových produktů.

Zejména Yi poukázala na takové faktory, jako je zvýšení požadavků na paměť serverů, grafických karet, stejně jako poptávka po čipech pro vlajkové lodi smartphonů a kryptoměnových minerů (i když obecně společnost předpovídá pokles poptávky po chytrých čipech pro smartphony).

Společnost Samsung zároveň nezveřejňuje přesné údaje týkající se výroby čipů krypto měny. Dříve, technologický gigant obdržel informaci, že uvádí na trh čipy ASIC pro spuštění Halong Mining, stejně jako vydání mikroprocesorů s využitím technologie 8nm a 11nm pro uspokojení rostoucí poptávky ze strany odvětví kryptoelektroniky.

Tchaj-wanský výrobce čipů TSMC během nedávného setkání také zaznamenal rostoucí poptávku po svých polovodičových výrobcích.